Beeldende Kunst in cijfers: Collectieve Selfie #4

BKNL_CollectiveSelfie_spreads-1Onlangs verscheen de vierde editie van de Collectieve Selfie. Met de Selfies maakt Beeldende Kunst Nederland (BKNL) cijfers en gegevens over beeldende kunst in Nederland zichtbaar. Het is de bedoeling dat de verzamelde gegevens bijdragen aan gefundeerde analyses van het beeldende kunstenveld in Nederland. Voor de serie wordt alleen gebruik gemaakt van reeds beschikbare informatie.

Profiel beeldend kunstenaar
In 2017 waren 11.000 beeldend kunstenaars werkzaam. In 2018 zijn dat er net als in 2016 weer 14.000. In de periode 2013–2016 zijn er jaarlijks gemiddeld 15.500 beeldend kunstenaars. Het aantal stijgt, maar blijft achter bij de stijging die is waar te nemen bij de andere kunstenaarsberoepen, met name uitvoerend kunstenaars.

Het volledige artikel staat in BK-informatie nummer 5 (26 juli 2019)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram