Paradisodebat 2017. De Stoel van de Toekomst

W386_979311-Paradisodebat-2017-744x496“Als we vergaderen over belangrijke zaken, als we belangrijke besluiten nemen, wij samen, maar ook in onze eigen bedrijven, zetten we er altijd een lege stoel bij. Dat is de stoel voor de mensen die er nog niet zijn, voor de toekomstige generaties. De stoel van de toekomst.” – Jan Terlouw, uit zijn sprookje voor jong en oud Het hebzuchtgas.
Bij het Paradisodebat op 27 augustus jl. in Amsterdam stond deze lege stoel er ook, om de aanwezigen te wijzen op het thema van de middag en deze vragen te stellen: Waar vinden de huidige en de toekomstige generaties elkaar? Hoe leggen we verbinding tussen culturen en wat betekent het collectief nog voor ons? Drie sprekers uit de podiumkunsten – theatermaker Anoek Nuyens, producent en regisseur Abdelkarim El-Fassi en acteur en voorzitter van de Akademie van Kunsten Gijs Scholten van Aschat – reflecteerden op de waarden die ons binden en scheiden, en die we overdragen aan toekomstige generaties. Naast deze drie sprekers waren de cultuurwoordvoerders van de Tweede Kamer aanwezig om te reflecteren op de sprekers: Corinne Ellemeet (GroenLinks), Michel Rog (CDA), Peter Kwint (SP), Dilan Yesilgöz (VVD), Vera Bergkamp (D66) en Kirsten van den Hul (PvdA).

Het volledige artikel staat in BK-informatie nummer 6 (22 september 2017)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram