Onderzoek BKNL naar het contractproces tussen kunstenaars en instellingen

nb_kunstenaarshonorarium_03Kunstenaarshonoraria zijn zowel voor kunstenaars als kunstinstellingen vaak een sluitpost op de begroting. Beeldende Kunst Nederland (BKNL) – een informeel overleg van organisaties die opkomen voor het belang van beeldend kunstenaars, musea, presentatie-instellingen en galeries in Nederland – liet onderzoek verrichten naar het contractproces tussen kunstenaars en kunstinstellingen. De onderzoeksbureaus Strategies in Regulated Markets (SiRM) en Paul Postma Marketing Consultancy (PPMC) analyseerden bij zeven tentoonstellingen het contractproces met de bedoeling best practices te onderkennen en aanbevelingen te kunnen doen aan kunstenaars, musea en presentatie-instellingen.

Het volledige artikel staat in BK-informatie nummer 8 (12 december 2015)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram