Verbeelding en publiek domein. Mogelijkheden van kunst in opdracht

banner_1000x900_geelSymposium over opdrachtgeverschap in Vlaanderen

In december 2015 vond in Brussel het symposium ‘Verbeelding en publiek domein. Mogelijkheden van kunst in opdracht’ plaats. De vraag wat kunst doet in het publieke domein stond die dag centraal. “Een kunstopdracht in de publieke ruimte is altijd uitdagend. Het vraagt van alle betrokkenen het scherpstellen van de eigen positie, de eigen verwachtingen: wat wil ik hiermee? Wat wil ik zeggen? Wat is hier van belang? Het is verleidelijk om zich te bedienen van clichés: kunst als hefboom, kunst als participatievorm, kunst voor het imago, … Maar gaat kunst niet vooral over verbeelding?” Het doel van het symposium was de mogelijkheden en valkuilen voor kunst in opdracht in de publieke ruimte te ontleden. Sandra Smets trok naar Brussel.

Het volledige artikel staat in BK-informatie nummer 1 (29 januari 2016)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram