Boekman 104: Kunst als recept

boekman104Steeds meer onderzoek toont aan dat actieve of passieve deelname aan kunst goed is voor de gezondheid. Bijvoorbeeld doordat door deze deelname verschillende delen van de hersenen worden uitgedaagd en geactiveerd. “Klachten verminderen, cliënten – groot en klein – kunnen beter omgaan met problemen, hun zelfvertrouwen en gevoel van eigenwaarde nemen toe en zij ervaren meer veerkracht: hun kwaliteit van leven is verbeterd.” Onder de titel Kunst als recept – gezond ouder worden met kunst verscheen onlangs Boekman 104. De editie handelt over de bijdrage van kunst aan gezond ouder worden en over toepassingen van kunst in de gezondheidszorg, variërend van zorg voor ouderen, gehandicapten, jeugd en cliënten in de geestelijke gezondheidszorg, tot zorg in ziekenhuizen en revalidatiecentra.

Het volledige artikel leest u in BK-informatie nummer 7 (24 oktober 2015)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram