Sculptural Felt International – beeldessay BK-informatie 14 maart 2015

we felt like crossing borders

Vilten is volop in de belangstelling bij een grote groep mensen maar als kunstvorm is het relatief jong. Om te laten zien hoe die kunstvorm zich inmiddels ontwikkeld heeft, maakte curator Kitty Korver deze internationaal reizende tentoonstelling. Ze selecteerde uit verschillende landen 12 kunstenaars die allen innovatief zijn en in hun werk vrijheid van denken tonen. Ze respecteren de oorsprong en traditie van vilt maar zijn bereid de traditionele grenzen te overschrijden door te experimenteren. Ze scheppen driedimensionaal vilt in de breedste zin van het woord, gecombineerd met ongebruikelijke materialen, vormen, texturen en technieken. Het resultaat is een verrassende expositie met divers, origineel en krachtig hedendaags viltwerk. Deze expositie was eerder te zien in het Friese Nagele en zal na Museum de Kantfabriek doorreizen naar Australiƫ. De tentoonstelling is tot en met 12 april te zien in Museum de Kantfabriek, Horst.

www.museumdekantfabriek.nl
www.alligt.nl/sculptural-felt-international.html

Deelnemende kunstenaars
Marjolein Dallinga (Canada), Jenne Giles (VS), Rebecca Howdeshell (VS), Meiri Ishida (Japan), Chung-Imm Kim (Canada), Jantine Koppert (Nederland), Kitty Korver (Nederland), Anita Larkin (Australiƫ), Stephanie Metz (VS), Keiko Mizoguchi (Japan), Sara Owens (VS), Hiroko Sato-Pijanowski (Japan)


Volg ons op social media

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram